Strona główna » Blog » Praca z elastomerami na gorąco

Hity sklepowe

Ankieta

Jakiego pistoletu do natrysku używasz?


Kontakt

 • KAGRO sp. z o.o. (PUmarket.pl)
 • KAGRO sp. z o.o.
  Teolin 18c
  92-701 Łódź
  € account - PL80 2490 0005 0000 4600 4998 5414
  $ account - PL51 2490 0005 0000 4600 3526 0172
  SWIFT: ALBPPLPW
  NIP: 9131618900
 • E-mail:info@pumarket.pl
 • Telefon502 663 864
  509 293 301
  42 650 09 74
 • Godziny działania sklepupon-pt 10.00 - 17.00 ; sobota 10.00 - 14.00

Praca z elastomerami na gorąco

Elastomery mają bardzo szerokie zastosowanie. Spotkamy je między innymi w przemyśle samochodowym, budownictwie, przemyśle obuwniczym czy nawet medycynie. Są to polimery posiadające pewną sprężystość i elastyczność. Po odkształceniu (zgniecieniu, rozciągnięciu) wracają do swojego pierwotnego kształtu. Są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wysokie temperatury i wodoodporne.


W budownictwie powłoki natryskowe na bazie elastomerów stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego jednak wiele osób zachwala nakładanie elastomerów na gorąco?
 

Odpowiednie urządzenia natryskowe pozwolą nałożyć elastomer na gorąco


Na gorąco nakładane bywają takie elastomery jak na przykład membrana polimocznikowa (zwykle stosowana w celu hydroizolacji powierzchni). Takie elastomery kładzie się też na powłoki dachowe. Co daje praca z elastomerami na gorąco? Można wykorzystać fakt, że roztopiony, płynny elastomer tego typu daje się łatwo nanieść na powierzchnię za pomocą urządzenia natryskowego. Jednak po nałożeniu, w temperaturze pokojowej, substancja staje się ciałem stałym, o wyżej omówionych zaletach i elastyczności.
  

Jakie są zalety natryskowego nakładania elastomerów?


Pistolety natryskowe pozwalają na szczelne pokrycie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów czy uszkodzonych powierzchni. Uzyskujemy w ten sposób warstwę, która zapewnia świetną izolację termiczną i akustyczną. Wykazuje także, jak wspominaliśmy, doskonałe właściwości hydroizolacyjne. Jest odporna na wysokie temperatury (mając bardzo wysoką temperaturę topnienia, nie do osiągnięcia w domowych warunkach lub nawet w przypadku pożaru) czy promieniowanie UV. Oraz, co bardzo istotne w przypadku każdego remontu czy budowy, szybko się nakłada i jest niemal natychmiast gotowa.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog

Producenci

GAMAGRACOPolyurethane Machinery Corp.PUmarket.plSPF DEPOTSPRAYSTOCK

Waluta

nota prawna

Any use of the word "Graco®" on this website refers to Graco® Inc. PUmarket.co.uk is not affiliated with Graco® Inc. and is not responsible for the quality of Graco® branded products or their warranties. Graco®,Fusion®, GX7®, GAP®, Probler, P2®, Gusmer®, Glascraft® and CS® are words that may be associated with Graco® Inc. and/or its products, which may be copyrighted and/or trademarked by Graco® Inc. All uses of the above words or phrases refer to Graco® Inc. or its products.

alt

Certyfikat Jakości TRUSTED SHOPS


GWARANCJA TRUSTED SHOPS dla PUmarket.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Systemy płatności

 • PayPal
 • tpay.com
 • Paynow

Chmura tagów

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Informacja o cookie .
Nie pokazuj więcej tego komunikatu