Malowanie poręczy za pomocą urządzenia natryskowego
Malowanie poręczy, zwykle kojarzy się ze żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Powodem tego są nietypowe kształty balustrad, ich ozdobne elementy oraz niewielkie powierzchnie, do których niełatwo dotrzeć przy użyciu pędzla. Okazuje się jednak, że jest sposób, który znacząco ułatwia i przyspiesza to zadanie. Mowa o malowaniu balustrad za pomocą urządzenia natryskowego. Jak to wygląda w praktyce oraz dlaczego zastosowanie tej metody się sprawdza?
Dlaczego poręcze warto malować za pomocą urządzenia natryskowego?
Nakładanie farby przy użyciu urządzenia natryskowego ma wiele zalet. Jedną z nich jest równomierne krycie. Metoda natryskowa pozwala uzyskiwać gładką i równą powierzchnię bez względu na rodzaj malowanego materiału. Nie trzeba się przy tym martwić o zacieki i widoczne gołym okiem nierówności. Poza tym zastosowanie pistoletów natryskowych ułatwia dotarcie do trudno dostępnych zakamarków. Wybór tej metody w przypadku malowania poręczy jest zatem gwarancją dokładnego pokrycia farbą każdego elementu, w tym również wszelkich łączeń, narożników itp. Metoda natryskowa jest też mniej czasochłonna od malowania przy użyciu pędzla, a przy tym zapewnia dużo mniejsze zużycie farby.
Jak wygląda malowanie poręczy metodą natryskową?
Malowanie poręczy przy zastosowaniu pistoletu natryskowego, polega na rozpylaniu farby za pomocą sprężonego powietrza. W praktyce wygląda to tak, że po naciśnięciu spustu pistoletu drobinki farby łączą się z powietrzem i wydostają z dyszy wprost na wybraną powierzchnię. Urządzenie należy trzymać w odległości około 20 cm od malowanego elementu. Tak jak w przypadku tradycyjnego malowania przed malowaniem natryskowym warto oczyścić powierzchnię poręczy ze starej odpadającej farby np. za pomocą papieru ściernego. Dobrze ją też odpylić i odtłuścić.
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog